Фудбалери ОФК “Бачке” су у оквиру 2. кола Прве лиге Србије изгубили утакмицу на гостовању у Врању од домаће екипе Динама. Стари знанци из Суперлиге били су равноправни на терену, обе екипе ишле су на освајање 3 бода, али су домаћини имали више среће. Већ у другом минуту Бачка је повела голом Миловановића,  да би домаћини преко Стевановића у 15 минуту изједначили на 1:1, што је био и резултат на крају првог полувремена. Једна грешка у другом полувремену коштала је Бачку 3 бода.  Лопта коју су играчи Динама, након грешке Жакуле на средини терена, упутили ка голу Бачке закачила је играча гостију, променила смер и преварила голмана Милојевића, те су домаћини аутоголом Томовића у 79 минуту дошли до коначног резултата утакмице 2:1.  Након 2. кола са једном добијеном и једном изгубљеном утакмицом, Бачка се налази на 10. месту првенствене табеле. Већ у среду 14. августа  у оквиру 3. кола,  Бачка на стадиону Славко Малетин Вава дочекује екипу  Смедерево 1924.