Prošlog vikenda su odigrane utakmice za dve selekcije KK “Feniks”. Prvo su mlađi pioniri 2011. godišta igrali protiv ekipe KK “Spartak” iz Subotice. Domaćini su imali odličan početak, igrajući na visokom nivou u odbrani i sprečavajući protivnika da postigne koševe, dok su u napadu koristili svoje prilike i poveli sa 16:2.

U drugoj četvrtini se igralo izjednačeno, obe ekipe su igrale dobru odbranu, teško je bilo postići poene, pa je rezultat na poluvremenu bio 29:13. Gosti se nisu predavali, početkom treće četvrtine su igrali bolje i uspeli su da smanje prednost na 37:28. “Feniks” je uspeo da kontroliše igru i na kraju poveća prednost na konačnih 52:69. Ovom pobedom su obezbedili plasman na završni turnir dva kola pre kraja.

Kadeti su gostovali u Vrbasu. Imali su veoma loš početak utakmice, domaćini su bili veoma brzi i precizni, pa je njihova prednost rasla iz minuta u minut. I u drugoj četvrtini je bio isti odnos snaga, domaćini su dominirali na svim delovima terena i poveli na poluvremenu sa 26:58. U drugom poluvremenu je Feniks pokazao bolju igru, konsolidovali su se i popravili odbranu, što im je omogućilo da smanje zaostatak i rezultat na kraju je bio 66:78.