Након три сезоне проведене у најелитнијем фудбалском друштву Србије, ОФК Бачка се од сезоне 2019/20 такмичи у Првој лиги Србије. Првенство је почело протеклог викенда, а последња утакмица првог кола играна је у Бачкој Паланци, где су се на стадиону “Славко Малетин – Вава” састали домаћа Бачка и екипа Кабела из Новог Сада. Успешан старт подмлађене екипе домаћина, резултирао је победом од 2:1.  Први гол за Бачку дао је Симић у 6 минуту утакмице, а Асани је у 41 минуту повећао резултат на 2:0. Једини гол за госте постигао је Бихорац у 72 минуту. “Тешка и добра утакмица против Кабела”, оценио је шеф стручног штаба ОФК Бачке Триво Илић, задовољан што је екипа такмичење у Првој лиги Србије започела победом. Илић је захвалио верној публици која је подржала екипу на старту нове сезоне и обећао да ће се играчи за исказану верност,  навијачима- који слове за 12 играча Бачке, захвалити залагањем и добрим играма на терену.  Екипа ОФК Бачке је на утакмици са Кабелом  наступила у саставу: Милојевић, Веселиновић, Обреновић, Асани, Симић – од 57 минута Кастратовић, Крстић, Стојановић – од 67 минута Томовић, Миловановић, Жакула, Ђорђевић – од 67 минута Димитрић и Костић.  У другом колу Прве лиге Србије, које се игра 10. августа екипа Бачке гостује у Врању екипи Динама.