Kао првак Српске лиге – Војводина екипа Младост ГАТ из Новог Сада преселила се у виши ранг  и у сезони 2021-2022 такмичи се у Првој лиги Србије.
На стадиону екипе са Новог насеља у току су радови на изградњи трибина, па је екипа Младост ГАТ као домаћин, у другом колу Прве лиге Србије, играла у Челареву на стадиону ЧСK-а где је угостила екипу ОФK Бачке из Бачке Паланке.
По изузетно тешким условима за игру обе екипе имале су неколико полушанси, али изгледнијих прилика за промену резултата није било. Почетком другог полувремена у 55 минуту због игре руком штопера Бачке Петрића, судија је показао на белу тачку, а Поповић је био сигуран извођач и довео свој тим у вођство од 1:0.
Покушали су играчи Бачке да изједначе резултат, али су сваки њихов покушај осујетили играчи задње линије Младости Гат и тако сачували минималну предност до краја утакмице.
Након 2 одиграна кола ОФK Бачка се са једном победом и једним поразом налази на 8 месту првенствене табеле.
Предстојећег викенда у суботу 21. августа ОФК Бачка на свом терену дочекује екипу Будућности из Добановаца.