Фудбалери ОФК Бачке поражени су на свом терену од екипе Рада резултатом 1:2. Паланачки “плави” су пред утакмицу 35. кола Суперлиге остали без шефа стручног штаба Зорана Говедарице и његовог првог помоћника Миодрага Пантелића. Утакмица са Радом представљала је директну борбу за опстанак у суперлигашком друштву, а управа клуба позвала је навијаче, који одавно слове за 12 играча Бачке, да подрже играче у тој борби. Од самог старта утакмице видело се да су оба тима решена да освоје 3 бода . Ређале су се шансе на обе стране, али без конкретне завршнице. Први су шансу реализовали гости у 44 минуту када су голом Трифуновића повели.  Напади на гол противника наставили су се и у другом полувремену, на обе стране. У 70 минуту казнени ударац за Бачку реализовао је Радиновић, али је уместо олакшања, одмах уследио хладан туш за домаћине. 71. минут, Смиљанић је савладао Зоговића и гости су повели са 2:1. Поништен ( по многима регуларан) гол Радовића у 77 минуту иницирао је расправе са судијама како играча на терену тако и публике на трибинама, а због прекида утакмица је продужена за 9 минута. Резултат 2:1 за госте остао је до краја , а тај неочекивани пораз  смањио је шансе  Бачкој за опстанак у елитној лиги такмичења. Два узастопна пораза у завршници првенства ставили су Бачку на 6 место у плеј аут зони са 18 бодова. Иза ње су Динамо из Врања и Земун који имају само бод мање.