У 32. колу Суперлиге Србије – другом колу plej aut фазе, Бачка је на свом терену играла нерешено са екипом Мачве. Након добре игре домаћина и голова Илића у 24 и Макарића у 53 минуту, чинило се да ће Бачка , како се и прижељкивало, из ове утакмице изаћи као победник. Међутим, аутогол Гојковића у 83 минуту довео је до потпуног пада концентрације играча плавих, што је кажњено у 89 минуту, када је Милосављевић изједначио резултат на 2:2 и  омогућио шапчанима да се са гостовања из Бачке Паланке врате непоражени. Нову шансу да се учврсте у средини plej aut зоне бачкопаланчани ће имати већ у четвртак  25. априла када гостују у Суботици екипи Спартака. Након 32. одиграна кола, Спартак је од 8 екипа на првом месту plej aut зоне са 23 бода, док је Бачка на 5. месту са 15 освојених бодова.