Kadeti Feniksa 2008. su odigrali poslednju prvenstvenu utakmicu za ovu sezonu.  Ugostili su ekipu KK Hercegovac iz Gajdobre.

Na samom početku ove utakmice  Feniks je zaigrao bolje , igrali su veoma dobro u odbrani nisu dozvoljavali lake poene gostima i poveli su sa devet poena razlike , ali su gosti u poslednja dva min koriste slabiju odbranu domaćina i sa tri vezane trojke preokreću rezultat u svoju korist na 19:21.

Druga četvrtina i odlična igra Feniksa u napadu , sve što su zamislili im polazi od ruke , veoma brza i poletna igra donosi preokret rezultata i dosta veliku prednost od 54:39.

Posle poluvremena Feniks nastavlja sa dobrom igrom , nastavlja da kontroliše rezultat odličnom odbranom i sigurnim napadom pa je na kraju ovoe četvrtine  vode sa 77:55.

U poslednjem periodu  dolazi do malog opuštanja  u igri Feniksa , ali gosti to ne uspevaju da iskoriste pa Feniks završava sezonu pobedom od 90:72.