Dve selekcije KK ” Feniks” su  prošlog  vikenda igrali  utakmice.

Kadeti 2008. godište je gostovalo u Novom Sadu ekipi KK” Zicer”.  Domaćini su bolje počeli ovaj meč i poveli sa osam razlike , ali Feniks vrlo brzo uspeva da rezultat izjednači .  Velika i izjednačena borba se do poslednjih deset sekundi kad domaćini korste grešku i na poluvreme odlaze sa prednošću od 37:33. U nastavku već na startu igraju bolje i povećavaju svoju prednost  na dvadeset poena koja sigurnom igrom održavaju do kraja i pobedjuju sa 86:63.

Drugu utakmicu su igrali pioniri 2009. protiv ekipe KK” Topola” iz Backe Topole. Od samog starta je Feniks pokazao da je bolja i kvalitetnija ekipa. Poveli su sa desetak poena prednosti , ali su gosti smanjili na samo šest poena . U drugom delu Feniks igra još bolje i povećava prednost na 58:28.  U drugom poluvremenu su svi igrači dobili priliku da igraju i iskoristili su je pošto su nastavili sa dobrom igrom . Pa je pobeda ubedljiva 107:62.