Данашњим даном се завршава тродневно празнично весеље, па и даље у кућу долазе родбина и гости.
Празник Христовог васкрсења прославља се три дана, а обичај је да се породица и из најудаљенијих крајева окупи и весели. Други дан након Васкрса назива се Светли или Васкрсни уторак, а тада се наставља прослављање највећег хришћанског празника, како у Црквеним богослужењима, тако и у домовима. Службе су исте као и претходна два дана.
Како у већини наших крајева Васкршњи празници трају три дана, на Васкрсни уторак се настављају гозбе и весеља на којима се госте рођаци, кумови, комшије и пријатељи, па је то време када се окупља родбина и из удаљенијих крајева.
У народу се овај уторак сматра најбољим уторком у целој календарској години. Понегде се у селима, мада није раширен обичај, одржавају свадбе, јер се време празновања Хришћанске Пасхе сматра посебном благодаћу, па се та благодат жели пренети и на нове супружнике и њихову новоосновану породицу.
Данашњим даном се завршава тродневно празнично весеље, па и даље у кућу долазе родбина и гости.
Најрадосније су оне породице у којима се, баш на овај дан, роди дете, јер се сматра да ће га пратити срећа и да ће имати дуг живот. У неким крајевима Србије, на Васкршњи уторак се приређује свадба како би млади пар имао среће и бројно потомство.
Као и током претходних дана празника, ни на Васкршњи уторак не ваља се радити било какве теже кућне послове. Поготово није добро прати, шити или крпити мушку одећу, каже веровање, нарочито ако припада будућим војницима. Светли уторак је добар дан за путовања, а стари обичај је да путници пожеле жељу и она ће им се сигурно испунити.
Током читаве ове недеље се ниједног дана не пости, а све до среде важи и обичај куцања ускршњим јајима. Недеља се зове још и Томина недеља, јер се завршава даном посвећеним апостолом Томи. Зову је још и Водена недеља, добро је изаћи на неку реку, поток, па и попрскати се водом која, по старинском веровању, тера “зле духове и демоне”.