У Зрењанину je, у организацији Шотокан карате савеза Србије уз техничку подршку карате клуба “Јуко Банат”,  одржано првенство Србије. На овом такмичењу учествовало је укупно 650 такмичара из 50 клубова, а боје КК “Кизами” из Бачке Паланке бранило је 10 такмичара, који су освојили 8 медаља. Златну медаљу освојио је Милош Ганић у категорији мушке наде, борбе појединачно до 40кг. Носиоци сребрне медаље су: Сергеј Сердар  полетарци, кате појединачно, Вук Голић  пионири, кате појединачно,  Јован Агић  мушке наде, кате појединачно и Матеја Шкрбић  кадети, борбе појединачно, до 45кг. Бронзане медаље освојили су:  Вук Струхарик  пионири, кате појединачно,  Уна Благојевић  пионирке, кате појединачно и Емили Милић  пионирке, кате појединачно. Већ у недељу 19. маја Кизамијевци ће имати прилику да поново покажу своје способности и увежбаност, на 29. Меморијалном турниру  “Драган Тот – Тотка”.  Овај турнир се утемељио у званични календар такмичења Шотокан карате савеза Србије и један је од најстаријих турнира у региону, с обзиром на то да се одржава  пуних 27. година. Очекује се учешће од  350 до 400  такмичара из Србије, Босне и Херцеговине, Румуније и Мађарске. Турнир ће бити одржан у спорској хали “Тиквара” а званично отварање је у 10,00 часова