Нови шеф стручног штаба, имао је велика очекивања од утакмице, али на крају сва 3 бода отишла су из Бачке Паланке. У 14. колу Суперлиге Србије на стадиону Славко Малетин Вава ОФК Бачка угостила је екипу београдског Рада. У 23. минуту поготком Новаковића, Рад је дошао у вођство од 1:0 и тај резултат је сачувао до краја утакмице. Након свега што су показали на терену играчи обе екипе, слободно се може закључити да је победа гостију заслужена.

Иако су играчи Бачке у другом полувремену имали две изгледне шансе, поновило се оно што екипу прати од почетка првенства: створене шансе не резултирају головима.

Након 14 одиграних кола Бачка се налази на последњем 20-ом месту првенствене табеле са само 7 освојених бодова, што је учинак из 1 победе, 4 нерешене утакмице и 9 пораза. Двонедељну паузу у првенству Бачка ће, како је најавио Милојевић, искористити да се што боље припреми за наставак првенства 21. новембра када одлази у госте екипи Златибора.