Након пет узастопних пораза и прошлонедељног  ремија у Новом Пазару, фудбалери Бачке успели су да освоје 3 бода. На стадиону “Славко Малетин Вава” у Бачкој Паланци у оквиру 17. кола Супелиге Србије Бачка је савладала екипу Металца из Горњег Милановца резултатом 3:1.

Гости су повели у 14 минуту поготком Максимовића, да би Жакула у 38 минуту изједначио на 1:1 што је био и резултат првог дела утакмице. Поготком Велемира са беле тачке у 53 минуту Бачка је дошла у вођство од 2:1, а коначан резултат 3:1 за домаћина обезбедио је Ратковић поготком у 61 минуту.

Напоменимо да је ово друга победа у овогодишњој суперлигашкој сезони Бачке, која сада са 11 освојених бодова заузима 19 место на табели. У суботу 12. децембра у претпоследњем мечу јесењег дела првенства Бачка гостује у Београду екипи Црвене Звезде.