Poslednjih dana smo svedoci raznih reakcija na tekstove o blokadama škola. Dok zabrinuti roditelji postavljaju logična pitanja o bezbednosti dece, organizaciji protesta i ulozi pojedinih aktera, deo javnosti pokazuje ili nepoznavanje suštine problema ili ima nameru da diskusiju usmeri u drugom pravcu.
Zašto bi trebalo da bude problematično kada roditelji žele da saznaju istinu? Pitanja o tome ko donosi odluke, kako se proces sprovodi i ko za šta snosi odgovornost sasvim su opravdana.
Ili pojedincima koji se kriju iza učenika ipak nisu?
Zanimljivo je kako pojedinci čitaju ono što žele da pročitaju, a ne ono što je zaista napisano. Umesto da se osvrnu na suštinu problema, koja se tiče sigurnosti i prava sve dece oni skreću priču u pravcu koji im odgovara. Da li je to posledica neznanja ili namernog zanemarivanja činjenica?
Kako je moguće da pojedinci nisu zabrinuti oko toga ko su plenumaši i organizacije u pozadini događaja? Koje su njihove namere i uticaji? I zašto se verbalno napadaju roditelji koji iskazuju zabrinutost i traže odgovore?
Foto: Canva