Кошаркашки клуб “ Феникс” остварио је још један велики успех . Најмлађа селекција играчи 2011. и млађи су постали прваци Војводине у такмичењу Кошаркаског савеза Војводине. Финални турнир се одиграо 07.-08.05.2022. у Бачкој Паланци у УСР Тиквара, а организатор је био Феникс . Као најбоља екипа у претходна три степена такмичења Феникс је изборио да буде домаћин И на завршном турниру најбоље четири екипе. У првој полуфиналној утакмици су се састале екипе КК “ Данубиус” која је освојила друго место у такмичењу КСНС и екипа КК “ Сртара Пазова “ која је била прва у такмичењу КС Срема. У веома интересантној и неизвесној утакмици боље се снашла екипа Данубиуса и изборила пласман у финале победом од 28:20. У другом полуфиналу су се састале екипе КК “Феникс” као првак такмичења КСНС и КК “ Дунав” Бановци која је била друга у такмичењу КС Срема .Од самог почетка играчи Феникса су показали да су фаворити у овом мечу , заиграли су врло ангажовано како у одбрани тако и у нападу И већ после првог дела је победник био одлучен , пошто је Феникс водио са 22:1. У другом делу је Феникс наставио са добром игром сви играчи су пружали свој максимум па је предност расла до 36:9 на полувремену . У трећем периоду Феникс игра још бољу одбрану не допуштају противнику да постигне ни један поен и , а при томе су били ефикасно у нападу , па је резултат на крају овог периода гласио 52:9. У последњем периоду је тренер Феникса је оставио на клупи најбоље играче , да се одморе за финалну утакмицу И дао шансу свим играчима . Резултат није трпео и Феникс се сасвим заслужено изборио пласман у финале победивши са 52:17.
Финална утакмица између Феникса и Данубиуса је почела веома добро за Феникс , већ у првих неколико напада су стекли предност од пар поена каје су успешно одржавали веома добром игром у одбрани . У последња два минута овог периода су себе наградили и са неколико лаких поена , па су већ после првог полувремена водили са 18:7. У наставку се распламсала борба , гости су у неколико наврата успевали да смање предност , али су домаћини одмах успевали да разлику врате са почетка овог дела на 29:18. Већ на старту трећег периода Феникс прелази на агресивну одбрану преко целог терена , гости се не сналазе најбоље на оваја начин одбране , па разлика расте из минута у минут на великих 42:22. Почетком последњег периода Феникс подиже разлику на и већ тада решавају питање победника . До краја су сигурном игром мирно привели утакмицу крају и сасвим заслужено победили ову утакмицу са 58:39. И тако постали прваци Војводине , победивши све утакмице у сезони. На крају овог финалног меча су проглашени најбољи играч лиге Стафан Бјелобрк и тренер Бранислав Жарковић. На финалном турниру су за Феникс наступили : Николашевић Филип , Савић Видак , Вакула Виктор, Ковачевић Вукашин, Јакшић Никола, Балабан Петар, Копања Мила, Томић Лазар , Пухача Страхиња, Пејчић Дијана, Пермозер Александар, Бјелобрк Стефан . По водством тренера Бранислава Жарковића и Томислава Ђуретића.