KK „ Feniks“ je predhodni vikend je odigrao samo jednu utakmicu.

2009. godište je gostovalo u Novoj Pazovi, a ta utakmica je bila veoma bitna za ovu generaciju, jer im je dobar rezultat garantovao prolaz u drugi krug takmičenja.

Značaj utakmice nije omeo igrače Feniksa da odlično otvore ovu utakmicu . Od početka su igrali dobru odbranu i imali su dobra rešenja u napadu pa su poveli sa 13:2 .

U poslednja dva minuta domaćini uzvraćaju sa boljom igrom i uspevaju da smanje prednost na 13:11. Nakon toga se u drugom delu vodila izjednačena borba , Feniks je konstantno bio u minimalnoj prednosti do poslednja dva minuta, kad ovaj put Feniks bolje igra i podize prednost na 33:23.

Ponovo domaćini ne odustaju i uspevaju da smanje prednost na 45:43, ali opet kraj četvrtine je odlučujući za Feniks imaju više koncentracije i strpljenja pa ponovo podižu prednost na najveću prednost od 55:43.

Početkom poslednje četvrtine , zbog povreda i problema sa ličnim greškama domaćin uspeva ponovo da smanji prednost na 65:61.

Ipak Feniks do kraja uspeva da iskontroliše ritam i sigurnom igrom uspevaju da privedu utakmicu kraju i ostvare vrlo važnu pobedu sa rezultatom 70:64.

Feniksovci su tako uspeli su tako da izbore plasman u drugi stepen takmičenja.