Фудбалери ОФК “Бачке” доживели су и други пораз у суперлигашкој сезони 2020/2021.  На стадиону “Славко Малетин Вава” Бачка је угостила екипу Спартака ЖК из Суботице.

Гости, изузетно расположени за игру, и овог пута као и у првом колу, меч су завршили са 3 гола у мрежи противника, утакмица Бачка – Спартак ЖК завршена је резултатом 1:3. Јунак утакмице је везни играч Спартака Лазар Туфегџић, који је постигао хет-трик.

Свој први гол на утакмици Туфегџић је постигао  већ у 2 минуту, да би у 36  свој тим довео у вођство од 2:0.  Два минута касније, у 38 минуту утакмице, домаћи играч Жакула смањио је резултат на 1:2, што је био и резултат првог полувремена. У 73 минуту игре Туфегџић је постигао и свој трећи гол у Бачкој Паланци за, како се испоставило, коначан резултат утакмице 1:3.

Првенство се наставља већ за 4 дана утакмицама 3. кола. Бачка гостује у Новом Саду екипи Пролетера, која је из прва два кола  изашла са максималним бројем бодова.